Znajdź nas na facebooku

InformacjeInformacje

Ecofamily 2016

2016-01-15

W dniach 30-31 stycznia 2016 odbędą się Targi Ecofamily. To już kolejna edycja Targów, których partnerem jest Ekogwarancja PTRE sp. z .o.o. W bieżącym roku imprezą towarzyszącą Targom jest Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza, która przyciąga wielu odwiedzających.

W sobotę 30 stycznia podczas Targów razem ze Stowarzyszeniem Polska Ekologia i Ogólnopolskim miesięcznikiem EKODOSTAWCY organizujemy konferencję. Konferencja rozpocznie się o godzinie 11 30, a jej tematyka przedstawia sie następująco:


1. Ramowy Plan Działań dla Żywności i Rolnictwa Ekologicznego w Polsce na lata 2014 – 2020


2. Rynki zbytu ekologicznych produktów rolnych:


- Krótka specyfika rynków zbytu ekologicznych produktów rolnych
- Główne kanały dystrybucji ekologicznych produktów rolnych w handlu detalicznym
- Internet, organizacje i stowarzyszenia
- HoReCa – ekologiczne hotele, restauracje, catering dietetyczny, automaty vendingowe

3. Moc starych nasion - Bogdan Chara [ www.ekorab.pl ]

4. Prezentacja gospodarstw ekologicznych z "Małego Podlasia"

- Barbara i Robert Zawistowscy

- Wiesław Kalicki

- Ryszard Krasnodębski

5. Produkcja oraz promocja żywności najwyższej jakości szansą na rozwój polskiego rolnictwa


Zachęcamy do zaprezentowania swojej firmy podczas Targów Ecofamily.

www.ecofamily.targikielce.pl


Eksport do Japonii

2013-05-28

Miło nam zakomunikować, że Ekogwarancja PTRE sp. z o.o. została wpisana w Japonii przez japońskie Ministerstwo Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa na listę uznanych jednostek certyfikujących produkty rolnictwa ekologicznego.

Zarejestrowanie Ekogwarancji PTRE przez japońskie ministerstwo, pozwala producentom legitymującym się naszym certyfikatem eksportować produkty ekologiczne na rynek japoński. Produkty te mogą być znakowane japońskim logo produktu ekologicznego.

Poniżej przedstawiamy oryginalny tekst zapisu  strony japońskiego Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa, wraz z tłumaczeniem na język polski oraz adres strony internetowej ministerstwa.

Nazwa i adres jednostki certyfikującej rolnictwo organiczne, który jest oznaczony jako odpowiednik zagranicznej agencji rządowej

外国の政府機関に準ずるものとして指定された有機認証機関の名称及び住所

機関の名称

Nazwa instytucji

機関の名称(外国語表記)

Nazwa instytucji

(w języku oryginalnym)

機関の住所

Adres instytucji

機関の住所(外国語表記)

Adres instytucji

(w języku oryginalnym)

発行する証明書に係る指定農林物資の種類

Certyfikacja produktów rolniczych i leśnych

 

 

 

 

 

 

エコグヴァランツヤ・ペーテーエルエー有限会社

Nazwa Ekogwarancji

W języku japońskim

EKOGWARANCJA PTRE Sp. z o.o.

ポーランド ワルシャワ市 モゼレフスキエゴ通り二十七

Adres w języku japońskim

ul. Modzelewskiego 27, Warszawa Poland

有機農産物有機農産物加工食品

Żywność przetworzona

 

http://www.maff.go.jp/j/press/syouan/hyoji/pdf/130329-01.pdf


Natura Food 2012

2012-10-15

W dniach 12 – 14 października 2012 odbyły się Międzynarodowe Targi „NATURA FOOD” w Łodzi, podczas których na jednym ze stoisk była prezentowana Jednostka Certyfikująca Ekogwarancja PTRE.

Na swoim stoisku Ekogwarancja umożliwiła zaprezentowanie się certyfikowanym przez nią producentom ekologicznym.

Dodatkowo dla rolników certyfikowanych przez Ekogwarancja został zorganizowany bezpłatny przejazd autokarowy na targi. Blisko 60 osób miało możliwość uczestniczenia w targach oraz w towarzyszących im konferencjach.

Grupa ta miała zapewniony także bezpłatny nocleg i wyżywienie oraz wstęp na wieczorny bankiet gdzie serwowano potrawy przyrządzone z produktów ekologicznych.

Podczas targów certyfikowani przez nas rolnicy ekologiczni odebrali wyróżnienia za prowadzenie najlepszych gospodarstw ekologicznych.


Dożynki w Spale

2012-09-17

Podczas tegorocznych Dożynek Prezydenckich w Spale Starościną Dożynek była Pani Renata Kozdęba. Pani Renata wraz z mężem Jerzym prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne certyfikowane przez Ekogwarancja PTRE.


Ekogwarancja PTRE na targach Biofach 2009

2009-02-19

Ekogwarancja PTRE sp. z o.o. już po raz szósty uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej Biofach 2009. Targi odbyły się w dniach 19-22 lutego w Norymberdze (Niemcy). Była to jubileuszowa - XX edycja imprezy. Targi zgromadziły kilkaset podmiotów z całego świata związanych z rynkiem żywności ekologicznej. Biofach 2009 obfitował w wydarzenia towarzyszące: liczne konferencje naukowe oraz targi kosmetyków ekologicznych Vivaness. Po raz pierwszy firmy związane z rynkiem sprawiedliwego handlu przedstawiły swoją ofertę w boksie organic+fair trade. Nie zabrakło także państw - debiutantów, m.in. Ugandy.

Stoisko Ekogwarancja PTRE cieszyło się dużym zainteresowaniem podmiotów wyrażających chęć nawiązania współpracy z jednostką a także potencjalnych kontrahentów firm certyfikowanych przez naszą jednostkę. Po raz pierwszy na stoisku Ekogwarancja PTRE swoje wyroby i usługi zaprezentowało kilkanaście certyfikowanych firm: Cukiernia Zaniewicz, Runoland, Biofluid, Granex, Terra, Firma Frąckowiak, EkoNatura, Bioavena, Agromat, OBST, Symbio Polska, Młyn Niedźwiady, Eko Mega. Targi Biofach 2009 odwiedziło kilka tysięcy osób. Kolejna edycja już za rok.


15-lecie PTRE

2008-11-10

W dniach 10-11 listopada 2008 roku nasza jednostka obchodziła 15 –lecie działalności. 1 kwietnia 1993 roku niewielka grupa producentów rolnych utworzyła Polskie Towarzystwo Rolnictwa Ekologicznego (PTRE), którego dorobek w 2002 roku przejęła Ekogwarancja PTRE. Spotkanie było doskonałą okazją do wspomnień trudnych początków rozwoju rolnictwa ekologicznego w Polsce, historii dynamicznego rozwoju Ekogwarancja PTRE a także do wyciągnięcia wniosków na najbliższą przyszłość.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło członków założycieli PTRE oraz najstarszych stażem producentów ekologicznych w naszym kraju, którzy od początku współtworzyli towarzystwo i nadal są właścicielami certyfikatów wydawanych przez Ekogwarancja PTRE . Otrzymali oni pamiątkowe statuetki.

więcej...


Najlepsze gospodarstwo ekologiczne

2008-10-03

3 października 2008 r., podczas Międzynarodowych Targów Hodowli Zwierząt i Rozwoju Obszarów Wiejskich „FARMA” w Poznaniu, wręczono nagrody w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w 2008 roku.
Konkurs został zorganizowany m.in. przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Odział w Radomiu, przy współpracy z Ośrodkami Doradztwa Rolniczego. Przebiegał w dwóch etapach, wojewódzkim i krajowym, a gospodarstwa były oceniane w kategorii „Ekologia-środowisko” oraz „Ekologiczne gospodarstwo towarowe”.

Ocenie poddano m.in. asortyment i wielkość produkcji, jej jakość, formy promocji, bioróżnorodność w gospodarstwach, wykorzystanie starych i lokalnych odmian i ras w produkcji, wpływ sposobu gospodarowania i prowadzenia gospodarstwa na środowisko. W .konkursie wzięło udział aż 154 gospodarstwa. W kategorii "Ekologiczne gospodarstwo towarowe" zwyciężył producent certyfikowany przez Ekogwarancja PTRE sp. z o.o. pan Piotr Osik ze wsi Wola Skromowska (województwo lubelskie).

Nagrody dla najlepszych gospodarstw ekologicznych, ufundowane przez ministra rolnictwa, wręczył podsekretarz stanu Artur Ławniczak, który zapewnił, że resort rolnictwa będzie nadal wspierał rozwój tej gałęzi rolnictwa.